Poskytujeme dopravu zdarma na nákup od 2200,-Kč.

Tencel

Tencel – lyocel

Tencel je nový název pro celulózové vlákno lyocell.

Tencel je vyrobený z eukalyptového dřeva, ze stromů pěstovaných v trvale obnovovaných porostech, které rychle rostou, není třeba je zavlažovat, hnojit ani ošetřovat proti škůdcům. Je stoprocentně přírodního původu. V přírodě rozložitelný.

Tencel se zpracovává v uzavřeném oběhu: prakticky všechna chemie je zachycována a znovu využita, neuniká tedy a neznečišťuje životní prostředí. Spotřeba vody při výrobě tencel vlákna je 10 – 20-násobně menší než při bavlně.

Tencel je jedničkou udržitelné módy.

Ve srovnání s bavlnou absorbuje Tencel dvojnásobně vlhkost a uvolňuje ji zpět do atmosféry, čímž výrazně posiluje dýchací funkci lidské kůže. Tencel je schopen odvádět pot i při 65% vlhkosti vzduchu.

Celulózová vlákna Tencel se vyrábějí pomocí nanotechnologie – jejich nanofibrilární struktura dává oblečení především jemnost. Tato vlákna jsou hydrofilní a zaručí ideální absorpci potu a udržení optimálního mikroklimatu pokožky, proto se na povrchu kůže netvoří vlhký film, ve kterém se množí bakterie, které způsobují nepříjemný zápach. Tencel je proti bakteriální. Neobsahuje žádné chemické látky, což je důležitým faktorem při vzniku alergických reakcí.

Díky své struktuře vláken má Tencel několik výhod: vlákno je chladivé jako len, hřejivé jako vlna, jemné jako hedvábí, pevné jako polyester.

Pro optimální údržbu se doporučuje oblečení z tohoto materiálu prát maximálně na 40°C. Šetrně přežehlit, nebělit, nesušit v sušičce.