Poskytujeme dopravu zdarma na nákup od 2200,-Kč.

Teplákovina (výplněk)

Teplákovina (výplněk)

látka, která doběhla až na stupínek vítězů

Když se řekne teplákovina, mnohým z vás přijde na mysl obraz neforemných modrých tepláků s vytahanými koleny. Tato ikona české domácnosti má však s moderním pojetím látky pramálo společného. Dnes se totiž teplákovina zabydlela nejen v dílně šikovných krejčích, ale i na stranách skic proslulých módních návrhářů.

Teplákovina je vlastně bavlněný úplet, který však navíc vyztužili tzv. doplňkovou nití, pro větší pevnost. To je taky důvod, proč ji v obchodech často najdete pod označením „výplněk“.

Oproti běžnému úpletu je o trochu těžší. Metráž teplákoviny vás spolehlivě udrží v teple a když se zpotíte, odvede přebytečnou vlhkost. Materiál drží tvar.

Na trhu se setkáte s těmito druhy teplákoviny:

Počesaná teplákovina- látka je z rubové strany tzv. počesaná, proto vám při pohlazení bude připomínat hebký fleece  a příjemně vás zahřeje.

Nepočesaná teplákovina- na rubové straně najdete jemné smyčky. Látka hřeje méně než její počesaná kolegyně.

Elastická teplákovina- látka díky přidanému elastanu dobře pruží, a tak se v ní budete moct pohodlně hýbat. Je to ideální látka na šití sportovních tepláků a mikin.

Díky svým kladným vlastnostem se teplákovina pozvolna přesouvala od domáckého a sportovního použití do rozličných oblastí módy, až ji lidé přirozeně zařadili do svých každodenních outfitů. To inspirovalo módní návrháře, kteří začali teplákovinu užívat k výrobě velmi elegantních i stylově vyhraněných kousků oblečení. Teplákovina se nakonec probojovala vysoko, dnes se z ní šijí sportovně elegantní pánské obleky i dámské večerní šaty.

Teplákovinu perte v pračce maximálně na 40 °C, aby si zachovala optimální tvar i dobrou kvalitu. Je třeba ji lehce přežehlit.

 

Dnes se již velmi často vyrábí moderní a pohodlné oblečení právě z teplákoviny. Tato látka má velmi mnoho pozitivních vlastností, díky kterým má opravdu všestranné využití. Teplákovina je prodyšná, pružná a velmi pohodlná na nošení.

Na šaty Bára byla použita počesaná teplákovina a v šatech se budete cítit jako v bavlnce. Kůži krásně pohladí a příjemně hřejí. Moderní střih je velmi pohodlný. Do mohutného roláku se můžete zachumlat a zima si na Vás nepřijde. Kapsy na bocích se vždy hodí. Šaty jsou zakončeny módními půlkruhovými oblouky. Opravdu příjemný kousek, který u nás najdete ve 3 barvách.